Jakie torty weselne są modne w tym sezonie?


Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które powinno być zapamiętane do końca życia. Para młoda przygotowuje się do tego dnia wiele miesięcy. Wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik. Sala weselna, jedzenie, ubranie, muzyka i wiele innych rzeczy muszą być wyjątkowe. Tak samo, jak tort weselny, który jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Jakie torty są modne w tym sezonie? Jaki smak wybrać?

Torty weselne – hit tego roku
Tort weselny przede wszystkim powinien być smaczny. Oczywiście ważny jest także jego wygląd. Podanie tortu weselnego podczas uroczystości jest widowiskowe. Osoba prowadząca wesele włącza odpowiednią muzykę, goście i fotograf czekają na wjazd tortu, aby zrobić piękne zdjęcia na pamiątkę. Wybierając tort, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim musi być on na tyle duży, aby każdy z gości weselnych mógł go spróbować. Smak powinien być dobrany do preferencji pary młodej. Oczywiście można także zdać się na cukiernię, która na ten temat ma największe doświadczenie.

A jak powinien wyglądać tort? W tym sezonie torty weselne są piętrowe i bogato zdobione. Dużo dekoracji to podstawa. W środku oprócz pysznego kremu muszą znaleźć się świeże owoce. Na górze oczywiście figurka pary młodej wraz z napisem. Modne są także torty weselne w formie pojedynczych babeczek. Zamiast piętrowego tortu na poszczególnych piętrach patery znajdują się muffinki. Jedynie na samej górze jest niewielki torcik jednopiętrowy. Taka forma szczególnie podoba się najmłodszych uczestnikom zabawy. Jednak starsi także dostrzegają wiele zalet takiego tortu. Babeczki mogą mieć różne smaki i kolory, dzięki czemu wyglądają bajecznie. Górna część tortu jest po to, aby para młoda mogła pokroić symbolicznie kawałek dla siebie. Bo na każdym weselu mąż i żona powinni skroić tort i nakarmić się nim, aby ich życie było pełne słodkości i uśmiechu.

Jedno jest pewne wesele bez tortu to nie wesele. Jeśli para młoda nie przepada za słodkościami, to można wybrać tort owocowy, który przypadnie do gustu każdemu.

Odwiedź naszą stronę: cukiernia-piskorska.pl