Badanie termowizyjne Poznań


Badania termowizyjne stają się coraz popularniejszą metodą diagnostyczną. Mają szerokie zastosowanie zwłaszcza w budownictwie. Dzięki termowizji można ocenić stan instalacji elektrycznej, hydraulicznej, a także sprawdzić szczelność budynku.

Chcesz przeprowadzić badania termowizyjne? Sprawdź ofertę https://term-os.pl/

Badanie termowizyjne Poznań odbywa się przy zastosowaniu specjalnej kamery termowizyjnej. Obraz powstaje w podczerwieni i pozwala wykryć niedoskonałości budynku. Wynik badań może być zademonstrowany na dwa sposoby, monochromatyczny oraz kolorowy. Ten drugi jest zdecydowanie prostszy do odczytania nawet przez laika. Obszary cieplejsze zaznaczone są na kolor czerwony i pomarańczowy, a obszary chłodniejsze na kolor niebieski i granatowy.

Dzięki fachowej diagnostyce można skutecznie wykryć miejsca, którymi ciepło ucieka z budynku. Szczególnie istotne jest to w przypadku okien i drzwi. To najczęściej przez ich złe zamontowanie dom traci ciepło, a właściciel pieniądze. Badanie termowizyjne efektywnie pomoże zdiagnozować problemy, które zwłaszcza na początkowym etapie inwestycji mogą zostać w porę usunięte.